Regulamin

I. ORGANIZACJA ROZGRYWEK

W 2023/2024 roku rozgrywki będą przebiegać w trzech fazach zwanych dalej „rundami”. Przystępując do rozgrywek każdy z zawodników zobowiązuję się do przestrzegania niniejszego regulaminu i wpłaty wpisowego 160zł przed pierwszą rundą lub w momencie dopisania.Rozgrywki składać się będą z PIERWSZEJ LIGI (1L), drugiej ligi (2L) , trzeciej ligi (3L) i czwartej ligi (4L) w liczbie po 8 zawodników w 1L i 2L ( rozgrywki każdy z każdym) oraz po 10 zawodników w 3L i 4L dopuszczana większa ilość zawodników w lidze czwartej.

1. RUNDA I trwać będzie od 1 października 2023r. do 17 grudnia 2023r. (niedziela)

2. RUNDA II trwać będzie od 18 grudnia 2023 r. do 29 Luty 2024r. (czwartek),

3. RUNDA III trwać będzie od 1 marzec 2024r. Do 30 kwiecień 2024r.(wtorek)

4.RUNDA IV trwać będzie od 1 maj 2024r. Do 30 czerwiec 2024r.(niedziela)

II. AWANSE I SPADKI 1. Po każdej rundzie z ligi niższej do wyższej awansują bezpośrednio dwaj zawodnicy. Z ligi wyższej do ligi niższej spadają dwaj ostatni zawodnicy, natomiast zawodnik 3 od końca tabeli ligi wyższej gra mecz o utrzymanie z 3 zawodnikiem ligi niższej

III. MISTRZOSTWO KLUBU WSCHODNIA KIELCE ORAZ SYSTEM NAGRÓD

1. Mistrzem za rok 2023/2024 zostanie zawodnik, który po zakończeniu rozgrywek rundy IV zajmie pierwszej miejsce w 1 Lidze.

2.Pula ogólna to suma wpłaconych wszystkich wpisowych uczestników ligi w sezonie 2023/2024.

3.Podział puli ogólnej – 90 % na pulę nagród , 10% na koszty obsługi przez organizatora.

4.Nagrody :

- 1 miejsce w 1 Lidze po zakończeniu sezonu 2023/2024 – 40% z puli nagród

- 2 miejsce w 1 Lidze po zakończeniu sezonu 2023/2024  – 25% z puli nagród

- 3 miejsce w 1 Lidze po zakończeniu sezonu 2023/2024 – 15% z puli nagród

- 4 miejsce w 1 Lidze po zakończeniu sezonu 2023/2024  – 12% z puli nagród

- 5 miejsce w 1 Lidze po zakończeniu sezonu 2023/2024 –   8% z puli nagród

- Organizator zobowiązuje się uhonorować także po zakończeniu każdej rundy sezonu 2023/2024  symbolicznymi nagrodami zwycięzców  wszystkich LIG od 1 do 4.

IV. SZCZEGÓŁOWE ZASADY ROZGRYWEK LIGOWYCH

1. Każdy z zawodników ma prawo do wyzwania przeciwnika do rozegrania meczu ligowego, a ten ma obowiązek do jego rozegrania. Zawodnicy ustalają termin meczu i obowiązkowo wpisują go do TERMINARZA ROZGRYWEK i rozgrywają go w ciągu 7dni od wpisania. Zawodnicy pokrywają wspólnie po połowie koszt zakupu piłek i wynajęcia kortu. Dla zawodników ligi obowiązuje zniżka 10zł/h na kort kryty oraz 5zł/h kort otwarty i 5zł na piłki.

2.W każdej z lig rozgrywki toczyć się będą do dwóch wygranych setów. W wypadku wyniku 1:1 należy obowiązkowo rozegrać super tie-break do 10 pkt z przewagą dwóch punktów. Super tie-break jest traktowany jako 3 set i rozstrzyga wynik meczu.

3. Mecz tenisowy rozgrywa się bez przerw według przepisów rozgrywania meczów tenisowych PZT. Przerwanie meczu wynikające z przyczyn niezależnych skutkuje dokończeniem gry w późniejszym terminie, od stanu, w którym mecz został przerwany.

4. Jeżeli w trakcie meczu jeden z zawodników nie może kontynuować gry, przegrywa mecz. Wynik meczu wpisuje się jako walkower.

5. Zawodnik, którego zachowanie w trakcie meczu jest rażącym naruszeniem zasad etyki i sportowego współzawodnictwa może zostać ukarany karą meczu, zawieszony w rozgrywkach lub wykluczony z rozgrywek na bieżący sezon. Decyzję podejmuje komisarz rozgrywek.

6. Jeżeli od rozegrania meczu ligowego nie upłynęło min 48 godzin zawodnik może odmówić kolejnej gry ligowej.

7. W sytuacji gdy zawodnik odmawia rozegrania meczu z różnych przyczyn ma obowiązek podania najbliższego możliwego terminu rozegrania meczu. Nie powinien do tego czasu rozgrywać innych meczy ligowych, o ile nie były wcześniej uwzględnione w terminarzu rozgrywek. Nie powinien również rozgrywać singlowych meczy towarzyskich. Zawodnik, któremu nagminnie odmawia się rozegrania meczu ma obowiązek zgłoszenia tego faktu do komisarza rozgrywek. Uporczywe odmawianie rozegrania meczu może stać się przyczyną przyznania walkowera lub wykluczenia z rozgrywek.

8.Zawodnicy, którzy w poprzednich rozgrywkach permanentnie pozostawiali rozegranie meczy pomiędzy sobą na koniec rozgrywek, zobowiązani są na wezwanie komisarza do rozegrania meczy w początkowej fazie rundy.

9. Zawodnik wygrywający mecz uzyskuje punkty za grę:za wygranie 2:0 – 4 pkt.za wygranie 2:1 – 3 pkt.Zawodnik przegrywający:za przegranie 0:2- 1 pkt.Za przegranie 1:2 – 2 pkt.

10. Kolejność w ligach na zakończenie każdej rundy zawodnicy zajmują według:a/ ilości zdobytych punktów,b/ ilości zwycięstw,c/ stosunku wygranych setów do przegranych,d/ większej ilości rozegranych meczy.e/ jeżeli ilość składowych do tego momentu dotyczy tylko dwóch zawodników, decyduje wynik meczu bezpośredniego,f/ stosunku wygranych gemów do przegranych

11.Aby zostać sklasyfikowanym zawodnicy mają obowiązek:

W Lidze 1,2,3,4 rozegrania więcej niż połowę możliwych do rozegrania meczy, czyli min. 50% + 1 mecz z zasadą zaokrąglenia w górę. Zawodnik, który nie zostanie sklasyfikowany automatycznie spada do niższej ligi. Wyniki meczów, które rozegrał zawodnik niesklasyfikowany zostają anulowane wraz z przyznanymi za nie wcześniej punktami.

12.Wątpliwości, skargi oraz sytuacje, których nie przewiduje powyższy regulamin należy zgłaszać do 3 dni od zaistnienia spornej sytuacji do komisarza ligi Pawła Hermana. Decyzje będą podejmowane w duchu dobrze pojętego, sportowego współzawodnictwa.13.

Jeżeli zawodnicy nie mogą dojść do porozumienia co do rozliczenia kosztu lub rodzaju piłek, mecz powinien być rozegrany zakupionymi na wspólny koszt piłkami Head Tour.