Regulamin

REGULAMIN PABIANICKIEJ LIGI TENISOWEJ ATL 2022

1. Organizatorem PABIANICKIEJ LIGI TENISOWEJ ATL 2024 jest Sebastian Lisiecki
  2. Rozgrywki trwają od 27.05.2024 do 01.10.2024r.
  3. Mecze rozgrywane będą na kortach MOSiR Pabianice(697 094 718) oraz Lewityn(664 038 488).
  4. Uczestnicy biorą udział w rozgrywkach na własną odpowiedzialność. Przystępując do ligi każdy uczestnik przyjmuje do wiadomości niniejszy regulamin i zobowiązuje się do jego przestrzegania.
  5. Pabianicka Liga Tenisowa ATL nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody powstałe w związku z rozgrywkami Pabianickiej Ligi Tenisowej ATL, w szczególności za urazy uczestników lub innych osób oraz szkody majątkowe.

MECZE

1. Gospodarzem meczu jest "wyzywający".
  2. Każdy mecz powinien być rozgrywany nowymi piłkami. W przypadku braku porozumienia piłki wybiera gospodarz(wyzywający).
  3. Prawo wyboru kortu ma gospodarz(wyzywający).
  4. Losowanie terminarza na cały sezon zostanie przeprowadzone poprzez internetowy system korty.org.
  5. Mecze ligowe powinny być rozgrywane zgodnie z terminarzem.
    Za nieprzystąpienie do meczu w terminie danej kolejki zawodnik ma prawo wpisać walkower na swoją korzyść, chyba że zawodnicy uzgodnią inny termin(ustalenie następuje przed lub w trakcie kolejki w której wypada mecz w terminarzu).
    Po uzgodnieniu innego terminu rozegrania spotkania należy niezwłocznie umówić termin w systemie.
  6. Zawodnik ma prawo odwołać mecz maksymalnie godzinę przed wyznaczonym termine.
    Jeśli odwoła mecz później i zawodnicy nie dojdą do porozumienia to zawodnikowi obecnemu przysługuje walkower(6/0 6/0).
  7. W przypadku kontuzji w trakcie meczu(krecz) wynik ustalamy dopełniając wynik w momencie kontuzji do pełnych setów(np. przy wyniku 6:2 2:6 3:2 i kontuzji Gospodarza, wynik wpisujemy 6:2 2:6 3:6).
  8. Obowiązkiem graczy jest punktualne przybycie na mecz. W przypadku nieobecności na korcie lub/oraz spóźnieniu więcej jak 15 minut - zawodnik obecny ma prawo wpisać walkower(6/0 6/0).
  9. Zawodnikom przysługuje urlop do ustawienia w systemie. W trakcie urlopu nie ma możliwości wpisywania walkowerów oraz wyzywania na mecz.
    Zawodnik udający się na urlop powinien dołożyć starań aby rozegrać mecze przypadające na okres urlopu, najlepiej przed urlopem.
  10. Jeśli Zawodnik rozegra przynajmniej 1 mecz i wycofa się z dalszej gry, pozostałym Zawodnikom przysługuje walkower(6/0 6/0).

ZASADY GRY

1. Spotkania rozgrywane są bez sędziego.
  2. Mecze rozgrywane są do 2 wygranych setów(w przypadku wyniku 6:6 seta rozstrzyga tie-break(do 7 punktów), 3 set przy wyniku 6:6 super tie-break(do 10 punktów).

WYZYWANIE i UMAWIANIE MECZU

W celu rozegrania meczu należy:

1. "Wyzywam!" - wyzwać przeciwnika do rozegrania meczu przez system korty.org.
  2. nawiązać kontakt z przeciwnikiem i ustalić dogodny termin telefonicznie. Po uzgodnieniu terminu gospodarz(wyzywający) wpisuje termin w system.
  3. zarezerwować kort. W przypadku braku porozumienia miejsce wybiera gospodarz meczu.

PO MECZU

1. Obowiązkiem zwycięzcy jest wpisanie wyniku meczu do tabeli na stronie internetowej https://kluby.org/liga/pabianicka-liga-tenisowa-atl