Regulamin

1. Zawody "Challenge" trwają od 07.02.2023r. do 30.04.2023r. na warszawskich Kortach Praga przy ul. Wybrzeże Helskie 1/5.

2. Pierwsza lista klasyfikacyjna obowiązująca od 07.02.2023r. ustalona zostaje na podstawie losowania.

3. Uczestnicy rywalizują ze sobą poprzez wyzwania. Wyzwać można maksymalnie o trzy miejsca wzwyż. W przypadku zwycięstwa zajmuje się na liście miejsce pokonanego, przesuwając go i ewentualnie następnych zawodników o 1 miejsce niżej. W przypadku porażki tenisisty wyzywającego, układ listy pozostaje bez zmian.

4. Pojedynki toczone są do wygrania jednego seta do 6 lub 9 gemów w rozgrywkach kobiecych( tiebreak odpowiednio przy stanie 6:6 i 8:8). W kategorii open uczestnicy mają do wyboru jeden set do 9 gemów lub dwa sety do 6 gemów. W opcji pierwszej przy stanie 8:8 o rozstrzygnięciu decyduje supertiebreak do 10pkt zaś w opcji drugiej supertiebreak rozegrany zostanie przy stanie 1:1 w setach jako set decydujący. W pierwszych dwóch setach przy stanie 6:6 rozgrywamy tiebreak klasyczny do 7pkt. Uczestnicy między sobą ustalają formułę. Prosimy o rozsądny dobór opcji w zależności od długości dokonanej rezerwacji kortu

5.Nowy uczestnik dołącza do rozgrywek z ostatniego miejsca na liście.

6. Wyzywający ma obowiązek ustalenia daty i godziny meczu oraz zarezerwowania kortu w ciągu dwóch dni od momentu wyzwania. W przypadku braku kontaktu z wyzwanym, wyzywający ma obowiązek po upływie 48 godzin zgłosić zaistniałą sytuację organizatorom. W przeciwnym wypadku zostanie przyznany walkower na korzyść wyzwanego.

7. Wyzwany ma obowiązek przedstawić co najmniej dwa potencjalne terminy rozegrania meczu.

8. W przypadku braku terminu dogodnego dla obu stron, wyzywający ma obowiązek dostosować się do terminu podanego przez wyzwanego.

9. Mecz powinien być rozegrany w terminie 7 dni od daty wyzwania.

10. Koszt wynajmu kortu na mecz w ramach rozgrywek jest o 10zł/h niższy niż w obowiącującym cenniku. Obie strony wnoszą opłatę po połowie.

11. W przypadku odwołania rezerwacji stosuje się regulamin klubu. Do godz. 20:00 dnia poprzedniego - bez opłat, do 3h przed grą - 50%, później - 100%

12. Wszystkie kwestie sporne rozstrzyga organizator.

13. Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie w trakcie trwania rozgrywek celem ich usprawnienia.