Czy wiesz, że nie musisz
za każdym razem wybierać tego klubu?

Dodaj do ulubionych

Dane adresowe

Pro-Play
ul. Bitwy Warszawskiej 15/17
02-366 Warszawa
Telefon: 609 037 400
E-mail: proplay@wp.pl
Strona internetowa: http://www.proplay.com.pl/

Godziny otwarcia

Brak informacji.

Sporty

 • 3 x Tenis
 • Udogodnienia

  Płatność kartą

  Informacje

  Korty tenisowe PRO-PLAY (dawniej "Rakieta") powstały w 1965 roku. Przez wiele lat na terenie kortów prężnie działał TKKF "Rakieta". W okresie letnim odbywało się wiele amatorskich turniejów i imprez okolicznościowych. W najlepszych latach TKKF zrzeszał ponad stu członków, a możliwość zagrania na jednym z trzech kortów była nie lada sztuką. W latach 90-tych wiele TKKF-ów zawiesiło swoją działalność (również TKKF "Rakieta"). Od tego czasu korty były wydzierżawiane. Często z roku na rok zmieniał się dzierżawca, jednak z uwagi na krótki okres dzierżawy nie było możliwości zainwestowania kapitału po to, aby starzejący się ośrodek unowocześnić, a przede wszystkim umożliwić jego funkcjonowanie przez cały rok. Aż do roku 2004 r., kiedy to zarządzająca kortami firma "Sportsman" zakupiła nowoczesny balon tenisowy. To umożliwiło grę w tenisa w godziwych warunkach w okresie zimowym. W okresie letnim balon jest demontowany.

  Korty tenisowe Pro-Play to piękny teren, otoczony drzewami, znajdujący się w parku na terenie Zajazdu „Majawa” na starej Ochocie niedaleko (4 km od Pałacu Kultury) centrum Warszawy. Największe uroki tego miejsca dostrzec można wiosną kiedy przyroda budzi się do życia i w ciszy zakłócanej jedynie przez śpiew ptaków można oddać się przyjemności gry w tenisa.

  Korty tenisowe Pro-Play to miejsce rozgrywania imprez tenisowych. Najbardziej znaną formą współzawodnictwa na Pro-Play jest Tenisowa Liga Pro-Play, której rozgrywki trwają od 2004 r. Przez siedem, zimowych miesięcy zawodnicy podzieleni na grupy rozgrywają mecze ligowe. Finał w postaci Turnieju Masters rozgrywany jest w maju. Pozostałe cykliczne imprezy to: "Tenisowe Noce Pro-Play" - letnie turnieje nocne, "Młode Asy Pro-Play" - turniej dla dzieci i młodzieży z okazji dnia dziecka, "Deblowe Podwieczorki Pro-Play" - letni i zimowy cykl turniejów deblowych rozgrywanych w soboty, "Letnia tenisowa liga Pro-Play" - pięciomiesięczne zmagania ligowe w sezonie letnim, "Zimowe Poranki Pro-Play" - turniej dla osób mających wolny czas w godzinach porannych w dni powszednie. Organizowane są również turnieje dla firm m.in."coroczny turniej "Sportgas Cup" oraz imprezy rodzinne.

  Korty tenisowe Pro-Play to przede wszystkim ludzie, którzy tworzą dobrą atmosferę tego miejsca, stali bywalcy, pasjonaci tenisa, trenerzy, obsługa kortów, rodzice przyprowadzający dzieci na zajęcia, wszyscy, którzy tworzą jedną tenisową rodziną.

  Oferta

  • 3 korty o nawierzchni ceglanej ze sztucznym oświetleniem, zimą przykrywane są balonem
  • pełne zaplecze: domek z szatniami, łazienkami a nawet pokojami gościnnymi, barek
  • sklep i serwis tenisowy
  • parking samochodowy
  • prowadzenie kursów tenisa o różnym stopniu umiejętności

  Zdjęcia

  Zdjęcie 1 Zdjęcie 2 Zdjęcie 3

  Dojazd

  Wjazd na korty jest od ulicy Bitwy Warszawskiej ale można też dojechać ulicą Bohaterów Września, tak jak do WKT Mera. Ulicą tą jeździ 172 (przystanek na żądanie Na Bateryjce). Poza tym ośrodek znajduje się 5 minut piechotą od Ronda Zesłańców Syberyjskich oraz 10 minut od Dworca Zachodniego. Pobrano z Warszawski Portal Tenisowy

  Ceny

  Brak informacji

Wyróżnione oferty