Regulamin

 

Motto TSL "ATMOSFERA NA KORCIE WAŻNIEJSZA NIŻ WYNIK"

 

 

 SEZON XV (26.08.2023-02.03.2024) - można dołączyć w trakcie sezonu! Jest bardzo elestycznie:)

Minimalny poziom NTRP wymagany do Ligi Mikstowo-Deblowej to 3.0. Nie ma konieczności zgłaszania się w stałej parze z partnerką/partnerem do rozgrywek - można grać w dowolnie łączonych teamach zarówno miksty jak i deble. Partnerek/Partnerów do gry wyszukujemy w dedykowanej grupie na Facebooku:

TENNIS STARS LEAGUE - MIXTY DEBLE | Facebook

https://www.facebook.com/groups/tennisstarsleaguemixtydeble/

Każdy zbiera punkty indywidualnie. Wprowadzamy wyzwanie mikstowe lub deblowe w formie 2 wyzwań singlowych na KLUBY.ORG w rozgrywkach TSL MIKSTY DEBLE. Przykładowo: Kapitan Teamu A rzuca wyzwanie Kapitanowi Teamu B i analogicznie Partnerka/Partner z Teamu A rzuca wyzwanie Partnerce/Partnerowi z Teamu B. Można grać i miksty i deble w trakcie Sezonu Zasadniczego do 10.01.2024. Ważne, aby wyniki w każdym z tych wyzwań zostały wprowadzone tego samego dnia, najlepiej przed północą. Sezon Zasadniczy, w którym zbieramy punkty do Masters trwa do 10.01.2024 do północy.

W tym sezonie w Masters gramy DEBLE DAMSKIE i DEBLE MĘSKIE

Liczba osób, które zakwalifikujemy do Fazy Masters to aż 32 panie i 32 panów, powstanie po 16 teamów deblowych damskich i 16 teamów deblowych męskich. Warunek formalny – trzeba zagrać minimum 10 meczów w Sezonie Zasadniczym, do 10.01.2024 do północy. Powstaną 4 grupy Masters, w nich po 4 pary. Losowanie grup Masters 11.01.2024 w dzień po zakończeniu Sezonu Zasadnczego. W wylosowanych teamach deblowych Masters gramy już na stałe przez całą Fazę Masters, najpierw po 3 mecze w grupach – każdy team z każdym, a następnie po 2 najlepsze teamy z grupy walczą systemem pucharowym do wyłonienia Zwycięzców w Finałach Masters zaplanowanych na sobotę 02.03.2024. 

 

  • SPONSOR NAGRÓD MASTERS - BABOLAT
    • RABAT 30% w sklepie Babolat - otrzymasz info jak go ustawić w mailu startowym po wysłaniu zgłoszenia do TSL
  • SPONSOR NAGRODY WYJAZDOWEJ Z KONKURSEM DLA NAJAKTYWNIEJSZYCH - RELAKSMISJA TENNIS TOURS
    • NAGRODA KONKURSOWA: 4-DNIOWY WYJAZD NA TURNIEJ ATP/WTA (w terminie wiosennym 2024)
  • PLIK ZE ZNIŻKAMI na rezerwacje kortów na mecze ligowe TSL jest również wysyłany wraz z mailem startowym po wysłaniu zgłoszenia do TSL 

 

Sezon Zasadniczy trwa do 10.01.2024 do północy, Masters od 11.01.2024 do 02.03.2024.

Punkty zdobyte w TSL są liczone do rankingu MIKST GRAND PRIX MAZOWSZA (GPM): Ranga 3 GPM: 8 pkt za zwycięstwo, 2 pkt za przegraną.

 

WPISOWE:

JEDNA LIGA: 250 PLN/os. (tylko gra pojedyncza lub tylko gra podwójna) - przy wpłatach do 06.09.2023 rabat 10% - czyli 225 PLN/os

DWIE LIGI: 350 PLN/os. (gra pojedyncza i gra podwójna (miksty i deble) - przy wpłatach do 06.09.2023 rabat 10% - czyli 315 PLN/os

Nr konta: 69 1950 0001 2006 0014 3083 0001

Bank Pekao SA

Właściciel konta: Tennis Stars Magdalena Wielec, Opis: Udział w lidze/w ligach. Imię i nazwisko

Blik: +48 790 004 853 (może być też Revolut i można mnie wyszukać po tym numerze telefonu)

 

 REGULAMIN TENNIS STARS LEAGUE: 

1) TOWARZYSKI CHARAKTER LIGI. 

Punkt pierwszy, najważniejszy, nasze motto: FAJNA ATMOSFERA NA KORCIE JEST WAŻNIEJSZA NIŻ WYNIK! Dbajmy o to, aby czas wspólnie spędzony na korcie był przyjemnością dla każdej ze Stron. Tworzymy niezwykłą, wzajemnie się wspierającą WYJĄTKOWĄ SPOŁECZNOŚĆ TENISOWĄ.


2) REZERWACJA KORTÓW 

Korty można rezerwować online np. przez KLUBY.ORG lub telefonicznie. Po zgłoszeniu się do ligi otrzymasz plik z danymi konatktowymi do ponad 30 klubów tenisowych w Warszawie, w których mamy zniżki na mecze ligowe. Można grać na dowolnych kortach Warszawy i w pobliżu Warszawy (Janki, Łomianki, etc.) Dopuszczalne są też mecze poza Warszawą jeśli również inne lokalizacje pasują obydwu zawodnikom, są np. razem na urlopie. Zarówno osoba rzucająca wyzwanie jak i przyjmująca wyzwanie może wyjść z inicjatywą zarezerwowania kortu. Gramy piłkami nowymi, lub raz-granymi. Piłki w promocyjnych cenach można zamówić przez stronę BABOLAT - Sponsora Nagród Masters: https://babolat-tenis.pl/52-pilki-tenisowe


3) ZNIŻKI. 

Mamy przyznane zniżki w ponad 30 klubach tenisowych w Warszawie i okolicach, rezerwujemy 2h na mecz, przy rezerwacji kortów czy to telefonicznie. Przy rezerwacjach telefonicznych należy zaznaczyć od razu przy rezerwacji kortu, że będzie to mecz ligowy TSL - aby została naliczona zniżka, a przy rezerwacjach kortów online najlepiej połączyć wystawione wyzwanie tenisowe między 2 graczami na www.korty.org z rezerwacją kortu online. W wielu klubach dodatkowo honorowane są zniżki za karty typu MULTISPORT (czasem również za karty BENEFIT, OK SYSTEM) i rabat ten wynosi 15 PLN/1h. Jest to też zanzaczone w pliku ze znizkami, który otrzymasz po dołączeniu do Ligi. Zniżki TSL + zniżki na karty Multisport łączą się. Członkowie TSL otrzymują również znizki do sklepu BABOLAT, na wyjazdy tenisowe polskie i zagraniczne - z wieloma fimami wyjazdowymi oraz na catering dietetyczny GOODIE FOODIE, na masaże w salonach DOTYK ORIENTU, na nowe kolekcje strojów tenisowych UpToU itd. Pełną listę otrzymasz gdy dołączysz już do TSL.

 

4) PUNKTACJA I ROZSTRZYGNIĘCIE MECZU

a) Punktacja. Wygrana 2:0  to 7 pkt, 2:1 to 6 pkt, przegrana 1:2 to 2 pkt (wyjątek TSL SUPERPRO: 2 pkt), przegrana 0:2 to 1 pkt, przegrana poprzez poddanie meczu walkowerem 0 pkt. UWAGA - obowiązuje zasada - jedno wyzwanie - jeden wynik. Chroni to przed łatwym zdobyciem 14 pkt w 2h rzucając wyzwanie osobie o słabszych umiejętnościach tenisowych /osobie mającej słabszy dzień. Z tą samą osobą można zagrać maksymalnie 5 razy w sezonie w Sezonie Zasadniczym (czyli do północy w niedzielę 23.07.2023). W ciągu jednego dnia możemy zagrać więcej niż 1 mecz, pod warunkiem, że gramy mecze z różnymi osobami. Na tydzień przed rozpoczęciem Masters, czyli od 17.07 do 23.07.2023 można grać 1 mecz dziennie i wpisywać 1 wynik dziennie – dotyczy również dokańczanych meczy – proszę weźcie to pod uwagę, aby nie zdarzały się sytuacje, że ktoś planuje wpisać 2 wyniki jednego dnia w tygodniu ochronnym. W czasie tygodnia ochronnego można grać dziennie 1 mecz w ramach Ligi Singlowej i 1 mecz w ramach Ligi Mikstowo-Deblowej, to różne rankingi.

b) Rozstrzygnięcie meczu. Przed grą należy ustalić czy, przy stanie 1:1 w setach wolicie zagrać rozstrzygającego seta czy supertiebreaka. Można tez ustalić, ze jeśli zostanie przynajmniej 30 min rezerwacji kortu to można trzeciego seta zacząć od stanu 2:2 w gemach, a na supertiebreaka zdecydować się jeśli zostanie mniej niż 20 min rezerwacji kortu, chyba że ustalone zostało wcześniej, że gracie rozstrzygającego seta i jest możliwość wydłużenia rezerwacji. Dopuszczalne jest dokończenie meczu w późniejszym terminie, zadbajcie o to by dokończyć jak najszybciej - w ciągu 3 tygodni max. W Sezonie Masters, mecze mastersowe gramy do dwóch wygranych setów, zakaz grania supertiebreaków, o wyjściu z grupy Masters decydują, w następującej kolejności: 1) ilość zwycięstw 2) ilość wygranych setów vs przegrane 3) ilość wygranych gemów vs przegrane 4) bezpośredni wynik.

 

5) KIBICE. COACHING. SĘDZPOWANIE.

Na mecze TSL można zapraszać kibiców, pod warunkiem, że nie bądą rozpraszać grających, sędziować meczu ani podpowiadać - zakaz coachowania. Osoby grające same sobie sędziują mecze, bez wsparcia, sugestii ze strony kibiców.


6) SPOŹNIENIE SIĘ NA KORT.

Każde rozpoczęte 15 minut spóźnienia to oddany gem przeciwnikowi, lub przeciwnikom w przypadku miksta lub debla w Lidze Mikstowo-Deblowej TSL. Jeśli nie uda się rozstrzygnąć spotkania w ciągu 2h przynajmniej supertiebreakiem, w przypadku gdy jedna z osób się spóźniła, wtedy osoba spróźniona opłaca w całości dodatkową, trzecią godzinę kortu w celu dokończenia meczu i rozstrzygnięcia spotkania.

 

7) WPISYWANIE WYNIKÓW I WALKOWERY 

Wyniki na KLUBY.ORG wpisujemy zgodnie z podanym wzorem, sety z ukośnikiem, supertiebreaki z dwukropkiem, ma to znaczenie, system dobrze naliczy punkty gdy wprowadzimy wyniki zgodnie z tymi zasadami, np. 6/4 6/7(2) 10:5. Walkowery wprowadzamy w sytuacjach kiedy ktoś odwołuje granie na 24 godziny przed ustalonym terminem gry. Krecze możemy wpisać w sytuacjach kiedy przeciwniczka/przeciwnik musi przerwać grę ze względu na kontuzję, lub schodzi z kortu z innych względów - wtedy na KLUBY.ORG dopełniamy wynik do pełnej wygranej dla osoby, która nie kreczuje i w komentarzu wpisujemy np. krecz Osoby XY” przy stanie 6/3 1/3. Nie wpisujemy niedokończonych wyników, ani wyników 4-setowych, nie ma dla nich zdefiniowanej punktacji w rozgrywkach TSL i nikt z Was nie otrzyma punktów przy wpisaniu niepełnego lub 4-setowego wyniku.


8) KONKURS - 4 DNIOWY WYJAZD NA TURNIEJ 

Najaktywniejsze osoby w Lidze zostaną zakwalifikowane do konkursu z NAGRODĄ, którą jest 4-dniowy Wyjazd na Turniej Tenisowy z Biurem Podróży RELAKSMISJA TENNIS TOURS. Nagroda pokrywa loty, zakwaterowanie, śniadania oraz bilety na turniej! Aby wziąć udział w konkursie wyjazdowym należy zagrać w ciągu Sezonu Zasadniczego (do 10.01.2024) min. 21 meczów  w jednej lidze TSL (Singlowej lub Mikstowo-Deblowej), każdą ligę traktujemy oddzielnie i dodać min po 5 zdjęć z meczów TSL lub być oznaczonym na 5 zdjęciach, które dodaje nasz przeciwnik w aktualnym Sezonie Zasadniczym do 10.01.2024 do północy. Zdjęcia dodajemy najlepiej od razu po meczu, najpóźniej niż w ciągu 2 tygodni od zakończenia meczu, w naszych zamkniętych grupach TSL na FB wraz z hasłami: #RELAKSMISJA #WALCZYMYOWYJAZDZRELAKSMISJA Nie ma konieczności zakwalifikowania się do Masters. Jest to konkurs dla najaktywniej grających i lubiących się promować w mediach społecznościowych :) Osoby, które wygrały nagrodę wyjazdową w ostatnich 2 sezonach TSL nie biorą udziału w konkursie w tym sezonie:) A dla przypomnienia, w zeszłych sezonach był to wyjazd do Barcelony na ATP500 (wygrane Justyny i Wery) i do Paryża na ATP1000 Rolex Paris Masters (wygrane Czarka i Łukasza)


9) MASTERS.

Masters rozpocznie się w poniedziałek 24.07.2023 losowaniem grup wśród osób z największą ilością punktów. W Grupie SUPERPRO będzie to 16 najwyżej notowanych osób w rankingu kortyorg bez względu na płeć. W Grupach PRO, A i B  będzie to po szesnaście najwyżej notowanych pań i po szesnastu najwyżej notowanych panów. Uwaga. W przypadku dużej frekwencji i aktywności dopuszczamy możliwość rozszerzenia Masters do 32 pań i 32 panów w Grupach PRO, A i
B o ile będzie tyle osób, które spełnią warunek formalny i zagrają minimum po 10 meczów w Sezonie Zasadniczym. Ogłosimy to na miesiąc przed
zakończeniem Sezonu Zasadniczego. Losowane będą po 4 grupy 4-osobowe i w pierwszej fazie Masters będą do zagrania przez każdego 3 mecze w grupie każdy z każdym (do 04.02.2024). Z grupy awansują do ćwierćfinałów (lub do 1//8 w przypadku rozszerzenia Masters) po 2 najlepsze osoby i dalej gramy systemem pucharowym, aż do wyłonienia Zwycięzców (na każdą fazę po wyjściu z grupy przewidujemy min. 7 dni na mecz). Finały Masters z udziałem publiczności odbędą się w sobotę 02.03.2024


10) KWALIFIKACJE DO MASTERS.

Aby zakwalifikować się do MASTERS należy zagrać minimów 10 meczów (ale, zależnie od grupy, często potrzeba o wiele więcej, bo każdy zagrany mecz to cenne punkty) do 10.01.2024. Uwaga - od panów we wszystkich grupach wymaga się zagrania minimum 10 meczów z przedstawicielami tej samej płci (warunek formalny). Pamiętajmy, należy mieć tyle punków za wszystkie zagrane mecze by znaleźć się wśród najlepszych w rankingach w naszych rozgrywkach TSL na KLUBY.ORG. Osoby, które nie zakwalifikują się do Masters grają dalej, po prostu zbieranie punktów od tego momentu ma bardziej charakter symboliczny, a mecze stają się jeszcze bardziej towarzyskie.


10) JEDEN MECZ i JEDEN WYNIK DZIENNIE - TYDZIEŃ PRZED MASTERS. 

Na tydzień przed rozpoczęciem Sezonu Masters czyli od 04.01.2024 można grać jedynie 1 mecz dziennie i wpisywać 1 wynik dziennie (wpisujemy wyniki do północy). Dotyczy to również dokańczanych meczy, zaplanujcie je odpowiednio wcześniej)


11) BABOLAT – SPONSOR NAGRÓD TSL. 


Dla osób, które zdobędą miejsca I, II, III w Masters przewidziane są  puchary i nagrody od naszego SPONSORA NAGRÓD – firmy BABOLAT - dla przykładu, w sezonie XIV są to thermobagi na 6 rakiet, plecaki, ręczniki, naciągi itp. akcesoria tenisowe. Dla osób, które zdobędą IV miejsca mamy statuetki. Nagradzamy też najbardziej aktywnie grających z największą ilością zagranych meczów.


12) CZERWONA KARTKA ZA NIEPRZESTRZEGANIE GŁÓWNEJ ZASADY TSL „FAJNA ATMOSFERA NA KORCIE JEST WAŻNIEJSZA NIŻ WYNIK”


Co sezon w TSL zdarzają się (na szczęście sporadycznie) zgłoszenia niesportowego, nieeleganckiego, roszczeniowego zachowania. Osoby, które wprowadzają nerwową atmosferę, narzekają, krytykują, wyśmiewają, oszukują, obrażają i/lub są roszczeniowe itp. mogą ode mnie otrzymać tzw. czerwoną kartkę, czyli zostaną poproszone o opuszczenie szeregów TSL. Decyzja o usunięciu kogoś z Ligi należy do mnie - Założycielki TSL i Liderki mającej na celu budowanie fajnej, tenisowej, mocno wspierającej się społeczności i chronienie jej przed osobami psującymi atmosferę i/lub utrudniającymi prowadzenie rozgrywek. 

 

  • LISTA PARTNERÓW WYJAZDOWYCH TSL

WYJAZDY NA TURNIEJE TENISOWE ATP/WTA I OBOZY TENISOWE ZAGRANICZNE:

BIURO PODRÓŻY RELAKSMISJA - http://www.tenis.relaksmisja.com/

NASZ SPONSOR NAGRODY WYJAZDOWEJ NA ŚWIATOWEJ RANGI TURNIEJE TENISOWE ATP/WTA

 

Jeśli coś Was zainteresuje pytajcie o zniżkę dla TSL (koniecznie!) Wyjazdy poza Europę, zniżka: 300 PLN/os., wyjazdy w Europie, zniżka: 200 PLN/os.

Zniżki na hasło TSL od 50 PLN/os do 100 PLN/os (zależy od terminu i lokalizacji) mamy również u poniższych Partnerów Wyjazdowych:

Klub Tenisowy: KAMSPORT www.kamsport.pl  OBOZY TENISOWE W KRAJU I ZAGRANICĄ (TURCJA)

Klub Tenisowy: OBOZY TENISOWE 365 www.obozytenisowe365.pl  OBOZY TENISOWE W KRAJU

 

DLA OSÓB, KTÓRE DOPIERO DOŁĄCZAJĄ DO TSL – INFO JAK DOŁĄCZYĆ DO TENNIS STARS LEAGUE, JAK GRAĆ I ŚWIETNIE SIĘ BAWIĆ

Krok 1. ZGŁOSZENIE PRZEZ STRONĘ WWW.

http://tennisstars.pl i zakładka DOŁĄCZ. Prośba o zaznaczenie zgody na przetwarzanie danych osobowych (przekazujemy adres e-mail i nr tel. kom. do kontaktowania się między sobą przy rzucaniu wyzwań, umawianiu na mecze, te dane są widoczne jedynie dla osób z Twojej grupy ligowej na KLUBY.ORG)

Krok 2. KLUBY.ORG – portal tenisowy. Zarejestruj się, zaloguj i dołącz do rozgrywek TSL :)

Osoby, dla których to jest pierwszy sezon w TSL zapraszam do zarejestrowania się i zalogowania do rozgrywek Tennis Stars League na portalu www.kluby.org i dołączenia do odpowiednich rozgrywek zgodnie ze swoim poziomem umiejętności.

TSL GR B (2.5-3.5) – Basic, dla osób grających na poziomie NTRP 2.5-3.5 

TSL GR A (4.0) – Advanced, dla osób grających na poziomie NTRP 4.0 

TSL NEW PRO (4.5-5.0) – Professional, dla osób grających na poziomie NTRP 4.5-5.0

TSL NEW SUPERPRO (5.5-6.0) – Super Professional, dla osób grających na poziomie NTRP 5.5-6.0 

Uwaga! Zapisujemy się do jednej grupy w ramach Ligi Singlowej. 

Osoby zainteresowane graniem również w Lidze Mikstowo-Deblowej TSL zapraszam do dołączenia do dodatkowego, dedykowanego rankingu na KLUBY.ORG: MIKSTY/DEBLE TSL. Wymagany poziom NTRP min. 3.0

Krok 3 FACEBOOK – portal społecznościowy (nieobowiązkowy ale bardzo użyteczny) Dołącz do zamkniętych 2 grup TSL na FB :)

Prośba do tych, którzy mają konta na FB o dołączenie do naszej zamkniętej grupy na FB. Zbudowaliśmy tutaj świetną społeczność tenisową. Grupa na FB ułatwia umawianie się na mecze, znajdywanie partnerek/partnerów do gry z dnia na dzień, czasem z godziny na godzinę, jest świetnym źródłem informacji o nadchodzących turniejach w Warszawie, wyjazdach tenisowych i nie tylko https://www.facebook.com/groups/tennisstarsleague To tutaj również wrzucamy zdjęcia i posty z oznaczeniem #RELAKSMISJA #Walczymyowyjazdzrelaksmisja. Zalecane jest wyszukiwanie partnerów do gry przez wspomnianą grupę, poprzez wrzucanie/komentowanie postów, a po znalezieniu chętnej osoby do gry ustawienie wyzwania na KLUBY.ORG aby po meczu wpisać wynik i otrzymać punkty do rankingu.

Osoby zainteresowane graniem w Lidze Mikstowo-Deblowej zapraszam do dołączenia do dodatkowej, dedykowanej grupy na FB:

https://www.facebook.com/groups/tennisstarsleaguemixtydeble/

KROK 4. WPISOWE

Osoby zdecydowane na udział w lidze/ligach poproszę o wpłatę na podany niżej numer konta z opisem: "Udział w lidze. Imię i Nazwisko".

Dane do przelewu: jedna liga (np. tylko Singlowa, lub tylko Mikstowo-Deblowa): 250 PLN, w promocji 225 PLN jeśli wpłacasz wpisowe przed 06.09.2023,

lub dwie ligi (zarówno Singlowa i Mikstowo-Deblowa): 350 PLN, w promocji 315 PLN jeśli wpłacasz wpisowe przed 06.09.2023.

BLIK +48 790 004 853 (lub Revolut, można mnie wyszukać po tym numerze telefonu)

Nr konta 69 1950 0001 2006 0014 3083 0001

Bank Pekao SA, Właściciel konta: Tennis Stars Magdalena Wielec

Opis: Udział w lidze. Imię i nazwisko

Na portalu korty.org zostanie zaznaczone uregulowanie płatności po otrzymaniu przelewu.

W razie pytań, niejasności śmiało piszcie/dzwońcie:)Życzę wspaniałych, sportowych emocji

 

Z tenisowymi pozdrowieniami

Magdalena Wielec

Tennis Stars League

Tel. 790 004 853

www.tennisstars.pl

magda.wielec@gmail.com

Wyróżnione oferty