Regulamin

TENNIS STARS LEAGUE - to rozgrywki tenisowe, którym przyświeca motto "atmosfera na korcie jest ważniejsza niż wynik", stworzone na podstawie mojego autorskiego programu opartego na aktywnym umawianiu się na mecze ligowe w ramach dedykowanej grupy Tennis Stars League na FB oraz ustawianiu wyzwań tenisowych i zbieraniu punktów za zagrane mecze ligowe, odnotowywane w dedykowanych rankingach Tennis Stars League na www.kluby.org

Rozgrywki gry pojedynczej uwzględniają podział na grupy według poziomów umiejętności tenisowych określonych skalą NTRP (National Tennis Rating Program). Najlepsi i najaktywniejsi członkowie ligi na zakończenie sezonu walczą o puchary i nagrody.

Tennis Stars League została założona w 2016r. z pasji do tego pięknego sportu oraz z marzeniem przekształconym z czasem w misję pokazywania, że gra na punkty to przede wszystkim przyjemne, towarzyskie doświadczenie. Początkowo liga liczyła 10 osób, aktualnie w lidze mamy ~700 aktywnie grających. Tworzymy niesamowitą, wspierającą się, inspirującą, tenisową społeczność. Zapraszam! :)

Magdalena Wielec

 

O AKTUALNYM SEZONIE LIGOWYM (01.07.2024 - 25.01.2025)

  • SPONSOR NAGRÓD MASTERS: WILSON & STREFA TENISA

    SPONSOR NAGRODY KONKURSOWEJ - WYJAZD NA TURNIEJ ROLEX MONTE CARLO MASTERS - RELAKSMISJA TENNIS TOURS

  • RABAT 10% w sklepie internetowym STREFA TENISA - otrzymasz info jak go ustawić w mailu startowym po wysłaniu zgłoszenia do TSL
  • PLIK ZE ZNIŻKAMI na rezerwacje kortów na mecze ligowe TSL jest również wysyłany wraz z mailem startowym po wysłaniu zgłoszenia do TSL

 

01.07.2024 to dzień startu XVII Edycji TENNIS STARS LEAGUE by WILSON & STREFA TENISA, która będzie trwać do soboty 25.01.2025. Można dołączyć w każdym momencie w trakcie sezonu i nadal mieć duże szanse na zakwalifikowanie się do Masters, wygranie konkursów, nagród.

Sezon Zasadniczy trwa do 24.11.2024 do północy, Masters od 25.11.2024 do 25.01.2025. 

Punkty zdobyte w TSL są liczone również do rankingu OPEN GRAND PRIX MAZOWSZA (GPM): Ranga 3 GPM: 8 pkt za zwycięstwo, 2 pkt za przegraną.

 

WPISOWE:

JEDNA LIGA: 270 PLN/os. (tylko gra pojedyncza lub tylko gra podwójna) 

DWIE LIGI: 350 PLN/os. (gra pojedyncza i gra podwójna (miksty i deble) 

Nr konta: 69 1950 0001 2006 0014 3083 0001

Bank Pekao SA

Właściciel konta: Tennis Stars Magdalena Wielec, Opis: Udział w lidze/w ligach. Imię i nazwisko

Blik: +48 790 004 853 (może być też Revolut i można mnie - Magdalena Wielec - wyszukać po tym numerze telefonu)

 

 REGULAMIN TENNIS STARS LEAGUE: 

1) TOWARZYSKI CHARAKTER LIGI. 

Punkt pierwszy, najważniejszy, nasze motto: FAJNA ATMOSFERA NA KORCIE JEST WAŻNIEJSZA NIŻ WYNIK! Dbajmy o to, aby czas wspólnie spędzony na korcie był przyjemnością dla każdej ze Stron. Tworzymy niezwykłą, wzajemnie się wspierającą WYJĄTKOWĄ SPOŁECZNOŚĆ TENISOWĄ.


2) REZERWACJA KORTÓW 

Korty można rezerwować online np. przez KLUBY.ORG lub telefonicznie. Po zgłoszeniu się do ligi otrzymasz plik z danymi konatktowymi do ponad 30 klubów tenisowych w Warszawie, w których mamy zniżki na mecze ligowe. Można grać na dowolnych kortach Warszawy i w pobliżu Warszawy (Janki, Łomianki, etc.) Dopuszczalne są też mecze poza Warszawą jeśli również inne lokalizacje pasują obydwu zawodnikom, są np. razem na urlopie. Zarówno osoba rzucająca wyzwanie jak i przyjmująca wyzwanie może wyjść z inicjatywą zarezerwowania kortu. Gramy piłkami nowymi, lub raz-granymi. Piłki w promocyjnych cenach można zamówić przez stronę STREFA TENISA COM PL - Sponsora Nagród Masters.


3) ZNIŻKI. 

Mamy przyznane zniżki w ponad 30 klubach tenisowych w Warszawie i okolicach, rezerwujemy 2h na mecz, przy rezerwacji kortów czy to telefonicznie. Przy rezerwacjach telefonicznych należy zaznaczyć od razu przy rezerwacji kortu, że będzie to mecz ligowy TSL, aby została naliczona zniżka, a przy rezerwacjach kortów online najlepiej połączyć wystawione wyzwanie tenisowe między 2 graczami na www.kkluby.org z rezerwacją kortu online. W wielu klubach dodatkowo honorowane są zniżki za karty typu MULTISPORT (czasem również za karty BENEFIT, OK SYSTEM) i rabat ten wynosi 15 PLN/1h. Jest to też zanzaczone w pliku ze znizkami, który otrzymasz po dołączeniu do Ligi. Zniżki TSL + zniżki na karty Multisport łączą się. Członkowie TSL otrzymują również znizki do sklepu internetowego STREFA TENISA, na wyjazdy tenisowe polskie i zagraniczne - z wieloma fimami wyjazdowymi, a także np. na catering dietetyczny GOODIE FOODIE, na masaże w salonach DOTYK ORIENTU, na rehabilitację w EASY CLINIC, na wyjazdy zimowe z TAKSIDI i rejsy z THE BOAT TRIP itd. Pełną listę otrzymasz gdy dołączysz już do TSL.

 

4) PUNKTACJA I ROZSTRZYGNIĘCIE MECZU

a) Punktacja. Wygrana 2:0  to 7 pkt, 2:1 to 6 pkt, przegrana 1:2 to 2 pkt (wyjątek TSL SUPERPRO: 2 pkt), przegrana 0:2 to 1 pkt, przegrana poprzez poddanie meczu walkowerem 0 pkt. UWAGA - obowiązuje zasada - jedno wyzwanie - jeden wynik. Chroni to przed łatwym zdobyciem 14 pkt w 2h rzucając wyzwanie osobie o słabszych umiejętnościach tenisowych /osobie mającej słabszy dzień. Z tą samą osobą można zagrać maksymalnie 5 razy w sezonie w Sezonie Zasadniczym (czyli do północy w niedzielę 23.07.2023). W ciągu jednego dnia możemy zagrać więcej niż 1 mecz, pod warunkiem, że gramy mecze z różnymi osobami. Na tydzień przed rozpoczęciem Masters, czyli od 17.07 do 23.07.2023 można grać 1 mecz dziennie i wpisywać 1 wynik dziennie – dotyczy również dokańczanych meczy – proszę weźcie to pod uwagę, aby nie zdarzały się sytuacje, że ktoś planuje wpisać 2 wyniki jednego dnia w tygodniu ochronnym. W czasie tygodnia ochronnego można grać dziennie 1 mecz w ramach Ligi Singlowej i 1 mecz w ramach Ligi Mikstowo-Deblowej, to różne rankingi.

b) Rozstrzygnięcie meczu. Przed grą należy ustalić czy, przy stanie 1:1 w setach wolicie zagrać rozstrzygającego seta czy supertiebreaka. Można tez ustalić, ze jeśli zostanie przynajmniej 30 min rezerwacji kortu to można trzeciego seta zacząć od stanu 2:2 w gemach, a na supertiebreaka zdecydować się jeśli zostanie mniej niż 20 min rezerwacji kortu, chyba że ustalone zostało wcześniej, że gracie rozstrzygającego seta i jest możliwość wydłużenia rezerwacji. Dopuszczalne jest dokończenie meczu w późniejszym terminie, zadbajcie o to by dokończyć jak najszybciej - w ciągu 3 tygodni max. W Sezonie Masters, mecze mastersowe gramy do dwóch wygranych setów, zakaz grania supertiebreaków, o wyjściu z grupy Masters decydują, w następującej kolejności: 1) ilość zwycięstw 2) ilość wygranych setów vs przegrane 3) ilość wygranych gemów vs przegrane 4) bezpośredni wynik.

 

5) KIBICE. COACHING. SĘDZPOWANIE.

Na mecze TSL można zapraszać kibiców, pod warunkiem, że nie bądą rozpraszać grających, sędziować meczu ani podpowiadać - zakaz coachowania. Osoby grające same sobie sędziują mecze, bez wsparcia, sugestii ze strony kibiców.


6) SPOŹNIENIE SIĘ NA KORT.

Każde rozpoczęte 15 minut spóźnienia to oddany gem przeciwnikowi, lub przeciwnikom w przypadku miksta lub debla w Lidze Mikstowo-Deblowej TSL. Jeśli nie uda się rozstrzygnąć spotkania w ciągu 2h przynajmniej supertiebreakiem, w przypadku gdy jedna z osób się spóźniła, wtedy osoba spróźniona opłaca w całości dodatkową, trzecią godzinę kortu w celu dokończenia meczu i rozstrzygnięcia spotkania.

 

7) WPISYWANIE WYNIKÓW I WALKOWERY 

Wyniki na KLUBY.ORG wpisujemy zgodnie z podanym wzorem, sety z ukośnikiem, supertiebreaki z dwukropkiem, ma to znaczenie, system dobrze naliczy punkty gdy wprowadzimy wyniki zgodnie z tymi zasadami, np. 6/4 6/7(2) 10:5. Walkowery wprowadzamy w sytuacjach kiedy ktoś odwołuje granie na 24 godziny przed ustalonym terminem gry. Krecze możemy wpisać w sytuacjach kiedy przeciwniczka/przeciwnik musi przerwać grę ze względu na kontuzję, lub schodzi z kortu z innych względów - wtedy na KLUBY.ORG dopełniamy wynik do pełnej wygranej dla osoby, która nie kreczuje i w komentarzu wpisujemy np. krecz Osoby XY” przy stanie 6/3 1/3. Nie wpisujemy niedokończonych wyników, ani wyników 4-setowych, nie ma dla nich zdefiniowanej punktacji w systemie i nikt z Was nie otrzyma punktów przy wpisaniu niepełnego lub 4-setowego wyniku.


8) KONKURS - 4 DNIOWY WYJAZD NA TURNIEJ 

W tym sezonie walczymy o wyjazd na Turniej Rolex Monte Carlo Masters, ATP1000, w terminie 14-18.04.2025. Poniżej opis programu wyjazdowego z Relaksmisja Tennis Tours

Wyjazd na Rolex Monte Carlo 2025 | Turniej Tenisowy | Relaksmisja Tenis Tours

Najaktywniejsze osoby w Lidze zostaną zakwalifikowane do konkursu z NAGRODĄ, którą jest 4-dniowy Wyjazd na Turniej Tenisowy z Biurem Podróży RELAKSMISJA TENNIS TOURS. Nagroda pokrywa loty, zakwaterowanie, śniadania oraz bilety na turniej! Aby wziąć udział w konkursie wyjazdowym należy zagrać w ciągu Sezonu Zasadniczego (do 24.11.2024) min. 21 meczów  w jednej lidze TSL (Singlowej lub Mikstowo-Deblowej), każdą ligę traktujemy oddzielnie i dodać min po 5 zdjęć z meczów TSL lub być oznaczonym na 5 zdjęciach, które dodaje nasz przeciwnik w aktualnym Sezonie Zasadniczym do 24.11.2024 do północy. Zdjęcia dodajemy najlepiej od razu po meczu, najpóźniej niż w ciągu 2 tygodni od zakończenia meczu, w naszych zamkniętych grupach TSL na FB wraz z hasłami: #RELAKSMISJA #WALCZYMYOWYJAZDZRELAKSMISJA

Nie ma konieczności zakwalifikowania się do Masters. Jest to konkurs dla najaktywniej grających i lubiących się promować w mediach społecznościowych :) Osoby, które wygrały nagrodę wyjazdową w ostatnich 2 sezonach TSL nie biorą udziału w konkursie w tym sezonie:) A dla przypomnienia, w zeszłych sezonach był to wyjazd do Madrytu ATP1000 (wygrana Beaty), do Wiednia ATP500 (wygrana Tomasza).


9) MASTERS.

Masters rozpocznie się w 25.11.2024 losowaniem grup wśród osób z największą ilością punktów. W Grupie SUPERPRO będzie to 16 najwyżej notowanych osób w rankingu klubyorg bez względu na płeć. W Grupach PRO, A i B  będzie to po szesnaście (16) najwyżej notowanych pań i po trzydziestu dwóch (32) najwyżej notowanych panów. Losowane będą po 4 grupy 4-osobowe i w pierwszej fazie Masters będą do zagrania przez każdego 3 mecze w grupie każdy z każdym. Z grupy awansują do ćwierćfinałów (lub do 1//8 w przypadku 32-osobowego Masters) po 2 najlepsze osoby i dalej gramy systemem pucharowym, aż do wyłonienia Zwycięzców (na każdą fazę po wyjściu z grupy przewidujemy min. 7 dni na mecz). Finały Masters z udziałem publiczności odbędą się w sobotę 25.01.2025


10) KWALIFIKACJE DO MASTERS.

Aby zakwalifikować się do MASTERS należy zagrać minimów 10 meczów (ale, zależnie od grupy, często potrzeba o wiele więcej, bo każdy zagrany mecz to cenne punkty) do 24.11.2024 Uwaga - od panów we wszystkich grupach wymaga się zagrania minimum 10 meczów z przedstawicielami tej samej płci (warunek formalny). Pamiętajmy, należy mieć tyle punków za wszystkie zagrane mecze by znaleźć się wśród najlepszych w rankingach w naszych rozgrywkach TSL na KLUBY.ORG. Osoby, które nie zakwalifikują się do Masters grają dalej, po prostu zbieranie punktów od tego momentu ma bardziej charakter symboliczny, a mecze stają się jeszcze bardziej towarzyskie.


10) JEDEN MECZ i JEDEN WYNIK DZIENNIE - TYDZIEŃ PRZED MASTERS. 

Na tydzień przed rozpoczęciem Sezonu Masters można grać jedynie 1 mecz dziennie i wpisywać 1 wynik dziennie (wpisujemy wyniki do północy). Dotyczy to również dokańczanych meczy, zaplanujcie je odpowiednio wcześniej)


11) WILSON i STREFA TENISA – SPONSORZY NAGRÓD TSL. 


Dla osób, które zdobędą miejsca I, II, III w Masters przewidziane są  puchary i nagrody od naszych SPONSORÓW NAGRÓD – WILSON & STREFA TENISA. Dla osób, które zdobędą IV miejsca mamy statuetki. Nagradzamy też najbardziej aktywnie grających z największą ilością zagranych meczów.


12) CZERWONA KARTKA ZA NIEPRZESTRZEGANIE GŁÓWNEJ ZASADY TSL „FAJNA ATMOSFERA NA KORCIE JEST WAŻNIEJSZA NIŻ WYNIK”


Co sezon w TSL zdarzają się (na szczęście sporadycznie) zgłoszenia niesportowego, nieeleganckiego, roszczeniowego zachowania. Osoby, które wprowadzają nerwową atmosferę, narzekają, krytykują, wyśmiewają, obrażają i/lub są roszczeniowe itp. mogą otrzymać tzw. czerwoną kartkę, czyli zostaną poproszone o opuszczenie szeregów TSL. Decyzja o usunięciu kogoś z Ligi należy do mnie - Założycielki TSL i Liderki mającej na celu budowanie fajnej, tenisowej, mocno wspierającej się społeczności i chronienie jej przed osobami psującymi atmosferę i/lub utrudniającymi prowadzenie rozgrywek. 

 

DLA OSÓB, KTÓRE DOPIERO DOŁĄCZAJĄ DO TSL – INFO JAK DOŁĄCZYĆ DO TENNIS STARS LEAGUE, JAK GRAĆ I ŚWIETNIE SIĘ BAWIĆ

Krok 1. ZGŁOSZENIE PRZEZ STRONĘ WWW.

http://tennisstars.pl i zakładka DOŁĄCZ. Prośba o zaznaczenie zgody na przetwarzanie danych osobowych (przekazujemy adres e-mail i nr tel. kom. do kontaktowania się między sobą przy rzucaniu wyzwań, umawianiu na mecze, te dane są widoczne jedynie dla osób z Twojej grupy ligowej na KLUBY.ORG)

Krok 2. KLUBY.ORG – portal tenisowy. Zarejestruj się, zaloguj i dołącz do rozgrywek TSL :)

Osoby, dla których to jest pierwszy sezon w TSL zapraszam do zarejestrowania się i zalogowania do rozgrywek Tennis Stars League na portalu www.kluby.org i dołączenia do odpowiednich rozgrywek zgodnie ze swoim poziomem umiejętności.

TSL GR B (2.5-3.5) – Basic, dla osób grających na poziomie NTRP 2.5-3.5 

TSL GR A (4.0) – Advanced, dla osób grających na poziomie NTRP 4.0 

TSL NEW PRO (4.5-5.0) – Professional, dla osób grających na poziomie NTRP 4.5-5.0

TSL NEW SUPERPRO (5.5-6.0) – Super Professional, dla osób grających na poziomie NTRP 5.5-6.0 

Uwaga! Zapisujemy się do jednej grupy w ramach Ligi Singlowej. 

Osoby zainteresowane graniem również w Lidze Mikstowo-Deblowej TSL zapraszam do dołączenia do dodatkowego, dedykowanego rankingu na KLUBY.ORG: MIKSTY/DEBLE TSL. Wymagany poziom NTRP min. 3.0

Krok 3 FACEBOOK – portal społecznościowy (nieobowiązkowy ale bardzo użyteczny) Dołącz do zamkniętych 2 grup TSL na FB :)

Prośba do tych, którzy mają konta na FB o dołączenie do naszej zamkniętej grupy na FB. Zbudowaliśmy tutaj świetną społeczność tenisową. Grupa na FB ułatwia umawianie się na mecze, znajdywanie partnerek/partnerów do gry z dnia na dzień, czasem z godziny na godzinę, jest świetnym źródłem informacji o nadchodzących turniejach w Warszawie, wyjazdach tenisowych i nie tylko https://www.facebook.com/groups/tennisstarsleague To tutaj również wrzucamy zdjęcia i posty z oznaczeniem #RELAKSMISJA #Walczymyowyjazdzrelaksmisja. Zalecane jest wyszukiwanie partnerów do gry przez wspomnianą grupę, poprzez wrzucanie/komentowanie postów, a po znalezieniu chętnej osoby do gry ustawienie wyzwania na KLUBY.ORG aby po meczu wpisać wynik i otrzymać punkty do rankingu.

Osoby zainteresowane graniem również w Lidze Mikstowo-Deblowej zapraszam do dołączenia do dodatkowej, dedykowanej grupy na FB:

https://www.facebook.com/groups/tennisstarsleaguemixtydeble/

KROK 4. WPISOWE

Osoby zdecydowane na udział w lidze/ligach poproszę o wpłatę na podany niżej numer konta z opisem: "Udział w lidze. Imię i Nazwisko".

Dane do przelewu: jedna liga (np. tylko Singlowa, lub tylko Mikstowo-Deblowa): 270 PLN

lub dwie ligi (zarówno Singlowa i Mikstowo-Deblowa): 350 PLN

BLIK +48 790 004 853 lub REVOLUT -  można mnie wyszukać również po tym numerze telefonu: +48 790 004 853 lub @magdalmb8

Nr konta 69 1950 0001 2006 0014 3083 0001

Bank Pekao SA, Właściciel konta: Tennis Stars Magdalena Wielec

Opis: Udział w lidze. Imię i nazwisko

Na portalu korty.org zostanie zaznaczone uregulowanie płatności po otrzymaniu przelewu.

 

WYJAZDY NA TURNIEJE TENISOWE ATP/WTA I OBOZY TENISOWE ZAGRANICZNE:

BIURO PODRÓŻY RELAKSMISJA - http://www.tenis.relaksmisja.com/

NASZ SPONSOR NAGRODY WYJAZDOWEJ NA ŚWIATOWEJ RANGI TURNIEJE TENISOWE ATP/WTA

 

W razie pytań, niejasności śmiało piszcie/dzwońcie:) Życzę wspaniałych, sportowych emocji

 

Z tenisowymi pozdrowieniami

Magdalena Wielec

Tennis Stars League

Tel. 790 004 853

www.tennisstars.pl

magda.wielec@gmail.com

Wyróżnione oferty